bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Kto wygra Elbląską Ligę Tańca?

2016-12-15,

Kategoria : Aktualności

Chętnych na najwyższe podium jest dużo ale kto zostanie mistrzem Elbląskiej Ligi Tańca okaże się 16 grudnia.

 

W najbliższy piątek na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” o godz. 17:00 odbędzie się turniej podsumowujący Elbląską Ligę Tańca. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach zadania „Taniec – moja dyscyplina sportu” dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Elbląska Liga Tańca to projekt w ramach, którego przez 8 miesięcy uczniowie z trzech klas z trzech elbląskich szkół podstawowych – SP 9, SP 18 i SP 19 uczyły się tańca towarzyskiego. Łącznie w projekcie udział wzięło 72 uczniów. Zajęcia odbywały się na szkolnych salach gimnastycznych i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów. Piątkowy turniej będzie podsumowaniem projektu i sprawdzeniem nabytych umiejętności.

Wszyscy uczestnicy zatańczą dwa tańce standardowe: walca angielskiego, walca wiedeńskiego oraz trzy latynoamerykańskie - sambę, cha-chę i jive.

Będzie to drugi turniej, w których uczniowie wezmą udział. Pierwszy odbył się w czerwcu.  

- Turniej miał charakter punktowy. Dzieci prezentowały się przed 3-osobową komisją sędziowską i zbierały punkty za swój występ – mówi koordynator projektu Zyta Wrzos – Tak samo będzie w piątek podczas drugiego i ostatniego turnieju. Wszystkie punkty z obu występów zostaną podsumowane i wyłonimy najlepszych tancerzy Elbląskiej Ligi Tańca.  

Najlepsi otrzymają medale, a wszyscy uczestnicy projektu – upominki.

Dodatkową atrakcją będą pokazy w wykonaniu pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar - Karola Ledwosińskiego i Aleksandry Ławrynowicz

 Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid”.

 Wstęp na turniej jest bezpłatny.


Drukuj