bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Pierwszy pokaz najmłodszych tancerzy

2016-04-13,

Kategoria : Aktualności

W sobotę, 16 kwietnia, w CSE „Światowid” odbędą się prezentacje najmłodszych tancerzy podczas Pokazowego Turnieju Tańca „Bażant”.

Pokazowy Turniej Tańca „Bażant” to impreza, podczas której rodzice i najbliżsi mogą zobaczyć efekty kilkumiesięcznej pracy swoich dzieci. Co roku odbywa się na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. W tym roku impreza została podzielona na dwa bloki. Pierwsza część rozpocznie się  o godz. 12:00 od prezentacji gimnastyki artystycznej dziewczynek trenujących w Centrum Tańca „Promyk”. Następnie będzie można obejrzeć pokazy w wykonaniu dzieci z Przedszkola „Mały Geniusz”, grup Biedronki i Pszczółki, z Przedszkola „Balonik” zobaczymy grupy Odkrywców i Tropicieli, a z Przedszkola „Wiki” tańczyć będą Żabki, Smerfusie i Promyki.

- Przedszkolaki zaprezentują się w różnorodnym repertuarze - od samby i macareny, poprzez taniec nowoczesny i ludowy – zapowiada Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk”. – Ponadto podczas turnieju umiejętności w tańcu nowoczesnym pokażą dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Akademickich, a dzieci z Centrum Tańca „Promyk” i Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu pokażą w swoim wykonaniu taniec towarzyski. 

Drugi blok rozpocznie się o godz. 15:00 i będzie wówczas królował taniec towarzyski. Tańce standardowe i latynoamerykańskie prezentować będą tancerze z Centrum Tańca „Promyk”, z młodszych grup Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu.
Turniej co roku budzi dużo emocji zarówno u dzieci, jak i rodziców.

Duża sala taneczna, światła, głośna muzyka - to wszystko powoduje, że dzieci bardzo przeżywają takie występy, dzieciaki są podekscytowane i trochę zdenerwowane.  – mówią organizatorzy – Nie inaczej jest z rodzicami i bliskimi, którzy zawsze licznie przybywają, żeby dopingować swoje pociechy i często oglądają występy ze łzami w oczach.

Bilety w cenie 5 złotych można kupić przed imprezą w kasie CSE „Światowid”. Przewidywany czas zakończenia imprezy – godzina 16.00.


Drukuj