bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Taneczny weekend

2017-04-20,

Kategoria : Aktualności

W najbliższy weekend w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędą się dwa turnieje – dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych tancerzy.

 

 W sobotę od godz. 15:30 na sali sportowo-widowiskowej będzie można zobaczyć dzieci, które stawiają pierwsze kroki na tanecznym parkiecie.

Podczas imprezy zaprezentują się dzieci z elbląskich przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 11 a także uczestnicy kursów realizowanych w Centrum Tańca Promyk – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Dzieci prezentować się będą w tańcu towarzyskim, nowoczesnym i gimnastyce artystycznej.

 

Dodatkową atrakcją turnieju będzie pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu Marcela Tworkowskiego i Agnieszki Jankowskiej z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

 

A w niedziele na parkiecie w elbląskim Światowidzie rywalizować będą pary tańca towarzyskiego podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego Jantar. 

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie do godzin wieczornych. Podczas turnieju prezentować się będą tancerze w różnych kategoriach wiekowych od najmłodszych 8-9 letnich dzieci po pary powyżej 15 lat będące na różnym poziomie zaawansowania tanecznego.       

Łącznie rozegranych zostanie 18 kategorii ułożonych według wieku i klasy. Na turnieju wystartują tancerze z różnych miast Polski m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Iławy, Szczecina, Torunia, Koszalina, Gdańska, Chojnic, Żukowa, Rumi, Helu, Inowrocławia, Tczewa, Szczecinka, Olecka, Słupska, Płocka, Pruszkowa, Olsztyna, Gdyni, Ełku, a także pary z Kaliningradu. Tancerze rywalizować będą o miejsce na podium, medale a także punkty umożliwiające zdobycie wyższych klas tanecznych. 

 

 Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach projektu „Przystanek taniec” oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Drukuj